Akademia Wyobraźni - czyli zajęcia rozwijające kreatywność

Prowadzący: mgr Agata Drymel,

Kreatywność to niezwykła zdolność naszego umysłu - pozwala nam ożywiać to, co martwe, a także przenosi nas w niezwykle odległe krainy. To właśnie ona odróżnia istotę ludzką od innych gatunków stąpających po ziemi. Jesteśmy twórcami, bo natura obdarzyła człowieka, a dokładniej jego mózg niezwykłą zdolnością do tworzenia nowych rzeczy. Zajęcia rozwijające kreatywność, na które zapraszam uczniów klas I-III, to najprościej mówiąc lekcje, których głównym celem jest ćwiczenie umiejętności myślenia twórczego. Jako nauczyciel i organizator opisywanych zajęć pragnę wspierać rozwój nieszablonowego myślenia uczniów oraz inspirować najmłodszych do nauki, rozbudzić naturalną ciekawość uczniów i zafascynować ich nową wiedzą. Mam nadzieję  że oryginalne ćwiczenia przygotowane przeze mnie sprawią, że ujrzę w oczach dzieci iskierkę radości.

 

Te zajęcia:

- uwrażliwią dzieci na  piękno natury;

- rozwiną motywację do podejmowania samodzielnych decyzji i działań;

- pozwolą poznać własne możliwości twórcze, talenty i zdolności;

- ukształtują postawy badacza ciekawego świata i zachodzących w nim zjawisk;

- zbudują zaufanie do samodzielnego sposobu myślenia i podejmowania decyzji;

- ukształtują zdolność analizowania, dostrzegania detali oraz różnic oraz łączenia elementów w całość;

- otworzą uczniów na nowe pomysły i kierunki działania, brak szufladkowania i niwelowanie myślenia szablonowego;

- ukształtują plastyczność myślenia;

- wyrobią umiejętność szybkiej adaptacji do nowych sytuacji i zmian;

- zbudują silne poczucie wartości i sprawstwa.

 

 


Badminton

Prowadzący: mgr Eliasz Pawlak,

Nauka przepisów i krótki rys historyczny tejże gry, Nauka trzymania rakietki, nauka serwu,  rodzaje serwu, liczba możliwych punktów w grze, gra pojedyńcza i podwójna. Rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej poprzez doskonalenie elementów techniczno – taktycznych gry. Rozgrywki miedzy klasowe i miedzyszkolne.

 


Brudne wtorki - sensoryczne zabawy w masach:)

Prowadzący: mgr Irmina Adamczak,

" Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko".Podczas zajęć stworzymy unikatowe masy sensoryczne za składników jadalnych takich jak: mąka, makaron, kisiel, budyń,kasze,owoce i barwniki spożywcze oraz ze składników niejadalnych takich jak pianka czy żel.  Mieszając, dotykajac, lepiąc, wachając i smakując dzieci pobudzą swoją wyobraźnię i twórczość, a przy okazji będą stymulować wszystkie zmysły.

Sedecznie zapraszam:)

Adamczak Irmina

Dodatkowo płatne: 40 zł semsetr

 


Detektywi przyrody

Prowadzący: mgr Lidia Cwojdzińska,

Zajęcia dla klas 1- 3 szkoły podstawowej klub "Detektywi przyrody"
Poszukiwani Detektywi przyrody!!!
Jeżeli interesujesz się przyrodą, lubisz spędzać czas w jej otoczeniu i jesteś ciekawy świata to zajęcia dla Ciebie!
Będziemy poznawać otaczający świat przyrody poszukując jej skarbów i śladów. Nauczymy się rozpoznawać gatunki drzew, krzewów, kwiatów, a z pochodzących z nich materiał przyrodniczy posłuży m.in. do wykonania ciekawych prac plastyczno - technicznych. Będziemy budować leśne bazy, założymy również hodowle roślin oraz hotele dla owadów. Te i wiele innych przygód czeka na młodych detektywów przyrody.
Program zajęć ma za za zadanie rozbudzić zainteresowania uczniów światem przyrody,
uwrażliwi na jego piękno i zadziwiające funkcjonowanie, wykształci poczucie
odpowiedzialności człowieka za stan środowiska i przekona o zależności
człowieka od przyrody i konieczności jej ochrony.
Zajecia będą realizowane przez metody oparte na:
Działaniu i obserwacji, które wzbudzają
aktywność poznawczą, kształcą umiejętności wyciągania wniosków i poprawnego rozumowania.
Łączenia teorii z praktyką poprzez obserwację zjawisk i obiektów
przyrodniczych oraz szkolnych doświadczeń uczniów,
pokazów nauczyciela oraz zajęć terenowych.
Kształcenia właściwych postaw wobec środowiska naturalnego,
szczególnie wrażliwości i krytycznej oceny działań pro środowiskowych.

 

 


Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego? Przygotujmy się razem!

Prowadzący: mgr Kinga Matecka-Włodarczak,

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego tuż, tuż!

Jeżeli zaczynasz czuć stres oraz presję związaną z tym wydarzeniem, to te zajęcia są idealne dla Ciebie!

Podczas spotkań będziemy omawiać poszczególne typy zadań egzaminacyjnych. Skupimy się na budowie egzaminu, jednocześnie próbując go wypełnić! Wspólnie będziemy szukać odpowiedniej odpowiedzi, tak aby zdobyć upragnione punkty. Pokażę Ci najczęściej popełniane błędy, abyś mógł ich unikać. Przećwiczymy krótkie formy wypowiedzi pisemnej, jak i te dłuższe. Postaram się zniwelować Twój stres do minimum, a to wszystko w przyjaznej atmosferze!

Uważam, że praktyka czyni mistrza, a im wcześniej zaczniemy, tym więcej zyskasz!

Dołączasz?

 


Gimnastyka Artystyczna

Prowadzący: mgr Dawid Adamiak,

 


Gotuję, więc jestem – zajęcia kulinarne

Prowadzący: mgr Agata Drymel,

Gotowanie to sztuka.
Trzeba do tego serca i natchnienia, wtedy najlepiej wychodzi i najlepiej smakuje.

W końcu często mówimy „sztuka kulinarna”. Czy kucharza można nazwać artystą? Oczywiście, ponieważ poprzez gotowanie można wyrazić siebie. Celem zajęć będzie więc nie tylko przybliżenie młodzieży dań charakterystycznych dla odległych krajów i bliższe zetknięcie ich z kuchnią regionalną, ale także pokazanie im, że gotowanie podobnie jak malarstwo czy fotografia może być uznawane za sztukę.

Dodatkowa opłata na zakup produktów - 60 zł na semestr.

 


Klub szachowy

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Szachy to najpopularniejsza gra na świecie. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację, a przede wszystkim uczy logicznego myślenia. Szachy wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje i odwagę. Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

Klub Szachowy to nie tylko nauka zasad gry i rywalizacja z przeciwnikiem. To społeczność, która wspólnie się motywuje, rozwija i świetnie bawi przy szachownicy! Zapraszam na spotkania Klubu!

 


Klub teatralny RABAN

Prowadzący: mgr Natalia Kaczmarek,

Klub teatralny RABAN skierowany jest do uczniów klas IV-VIII. Pragniemy stać się młodymi aktorami teatralnymi, którzy będą nabierać doświadczenia w występach na szkolnej scenie i nie tylko. Na zajęciach pracujemy nad poprawną dykcją i mimiką ciała. Oprócz tego poznajemy historię kina i aktorów, którzy stali się światowymi ikonami. Spektakle teatralne tworzymy od podstaw, począwszy od scenariusza, po scenografię, stroje i rekwizyty teatralne. Wykorzystujemy wszystkie swoje talenty, jak również muzyczne: śpiew czy gra na instrumencie. Gwarantujemy świetną zabawę, emocje tworzenia i przełamywanie barier nieśmiałości. Serdecznie zapraszam - Natalia Kaczmarek.

 


Lekkoatletyka

Prowadzący: mgr Tomasz Niedziela,

Lekkoatletyka nie bez powodu nazywana jest królową sportu. To jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta na naturalnym ruchu, która najlepiej oddaje ducha rywalizacji.
Lekkoatletyka jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pozwala młodzieży wykorzystać swoje szanse w podnoszeniu poziomu sportowego niezależnie od posiadanych warunków fizycznych i dyspozycji psychicznych.
Jedną z olbrzymich zalet lekkoatletyki jest jej duży wpływ na poprawę stanu zdrowia ćwiczących. Ma to szczególne znaczenie w chwili, gdy większość dyscyplin sportowych została wepchnięta do sal gimnastycznych. Uprawianie lekkoatletyki zmusza ćwiczących do odbywania dużej ilości zajęć na świeżym powietrzu przez cały rok. Wpływa to bardzo korzystnie na stan zdrowia ćwiczących. Lekkoatletyka jest dyscypliną „utylitarną”. Zawiera wielkie bogactwo form ruchowych przydatnych i wykorzystywanych w „codziennym życiu”. Różne formy chodu, biegu, skoku i rzutu towarzyszą człowiekowi nieustannie.
Podczas Naszych zajęć skupimy się przede wszystkim na biegach ulicznych. Poznając jednocześnie piękno Naszego miasta. Zachęcam do uczestnictwa w zajęciach.

 


Little Chef

Prowadzący: mgr Agata Drymel,

Zajęcia kulinarne mają na celu rozwinąć w dzieciach pasję gotowania, uczniowie nabędą praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady prawidłowego odżywiania się. Dzieci nauczą się komponować zdrowe posiłki oraz łączyć odpowiednio smaki. Będą doskonalić umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Uczniowie zapoznają się z zasadami dotyczącymi serwowania potraw i estetyki na talerzu. Na zajęciach pojawią się potrawy z różnych stron świata, których smaki na pewno będą zaskakiwać. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie.

Dodatkowa opłata 60 zł na semestr na zakup produktów na zajęcia.

 


Mali odkrywcy

Prowadzący: mgr Wiktoria Szczepaniak,

„Mali odkrywcy”- zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I - III. Na zajęciach będziemy odkrywali ciekawostki naszego świata, rzeczy nieznane i niesamowite, które dzieją się na co dzień wokół nas. Samodzielnie wykonując doświadczenia zamienimy się w małych chemików. Będziemy biologami badając i obserwując zmiany w otaczającej i zmieniającej się w porach roku przyrodzie.
Czy wiecie, że legenda głosi, iż kanapkę z masłem wymyślił Mikołaj Kopernik- poznacie tez tą i wiele innych legend.
Czy znacie Alberta Eisteina? Jeśli nie, nie martwcie się poznacie jego i wiele znanych postaci.
Jeden z obywateli Indii pobił rekord Guinessa w kategorii… najdłuższe włosy w uszach! Miały one aż 18 cm długości. - Może nam też uda się ustanowić nowy rekord w jakieś dziedzinie.
Na zajęciach będziemy rozwijać również umiejętności i zainteresowania muzyczne oraz plastyczne. To i wiele innych, nowych i ciekawych informacji będą wyjawiać Mali Odkrywcy.

Dopłata co miesiąc na potrzebne materiały - 5 zł.

 


Mały artysta

Prowadzący: mgr Małgorzata Grzelczyk,

                Serdecznie zapraszam do udziału w moich zajęciach, które umożliwią odreagowanie napięć, rozwiną  wyobraźnię i ukształtują   motorykę małą.  Uczestnicząc w nich,  dziecko odkryje własne możliwości twórcze,  będzie  pracowało z  radością, posługując  się różnorodnymi technikami i przyborami nie TYLKO  plastycznymi.

                Jeśli chcecie Państwo , aby  Wasze dzieci na dobre zachwyciły się  światem sztuki, musicie dać im ku temu sposobność.  Im wcześniej  zaczniemy tym lepiej! Swoboda, czerpanie radości z procesu tworzenia i wykorzystywanie różnych technik plastycznych, to sposób, aby zainteresować dziecko plastyką.

                Monotonia tj.  wykorzystywanie ciągle tych samych technik plastycznych, może zniechęcać do twórczego myślenia.   Dlatego   chcę pokazać  dzieciom, że sztuka to cała masa frajdy  a także pole do eksperymentów. Warto  zapoznać dzieci z innymi rodzajami materiałów i technik, gdyż pozwoli im to poszerzyć doświadczenia plastyczne i skłoni do samodzielnych poszukiwań.

                Podczas zajęć Małego Artysty, będziemy korzystać z różnych technik  i przyborów nie TYLKO  plastycznych,  które oprócz tego, że zachęcają do tworzenia, są najzwyczajniej  w świecie, pomysłami na dobrą zabawę i spędzenie czasu z dziećmi.

                Zajęcia  skierowane są nie tylko do uczniów uzdolnionych plastycznie. Chcę, aby moje zajęcia rozwijały wyobraźnię i umiejętności artystyczne  wszystkich dzieci  oraz dawały im  poczucie, że każde z nich jest twórcą i może odnieść sukces.

 


Mały inżynier

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Zajęcia "Mały Inżynier" mają na celu rozwijanie kreatywnego i analitycznego myślenia, umiejętności planowania a także polepszania umiejętności manualnych przy budowie robotów. Uczestnicy zajęć pracują w parach, każda para ma do dyspozycji zestaw LEGO® WEDO 2.0. Dodatkowo każdej parze udostępniony będzie komputer z zainstalowaną aplikacją, pozwalającą tworzyć programy dla zbudowanych robotów.

Skierowane są do uczniów I i II klasy Szkoły Podstawowej, którzy do tej pory nie brali udziału w tego typu zajęciach. 

Konstruuj - programuj - baw się!

 


Mały inżynier II

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Zajęcia dodatkowe „Mały inżynier II” mają na celu rozwijanie kreatywnego i analitycznego myślenia, umiejętności planowania a także polepszania umiejętności manualnych przy budowie robotów. Uczestnicy zajęć pracują w parach, każda para ma do dyspozycji zestaw LEGO® WEDO 2.0. Dodatkowo każdej parze udostępniony będzie komputer z zainstalowaną aplikacją, pozwalającą tworzyć programy dla zbudowanych robotów.

Zajęcia skierowane są do uczniów II i III klasy Szkoły Podstawowej, którzy już uczestniczyli w tego typu zajęciach i znają zestawy LEGO. Trwają 2 godziny i odbywają się co drugi tydzień.

Konstruuj - programuj - baw się!

 


Nie święci garnki lepią - warsztaty ceramiczne

Prowadzący: mgr Katarzyna Stachowska-Mendyka, mgr Paulina Tromska,

Zajęcia ceramiczne prowadzone są na zasadzie stymulującej zabawy, wpływającej na: rozwój zdolności manualnych, oraz spostrzegawczość i pomysłowość przy projektowaniu kompozycji przestrzennej. Warsztaty pozwalają oderwać się od codzienności i zrealizować własne pomysły pod okiem prowadzącego.

Glina ma wiele możliwości kreatywnego zmagania, a jej plastyczność i temperatura ma wyjątkowe działanie, jest materiałem, który fantastycznie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną i zapał twórczy.

Praca z gliną uczy kreatywności, cierpliwości, organizacji, planowania, a także odpowiedzialności za wykonaną rzecz, ale przede wszystkim stanowi wspaniałą zabawę.

         Podczas zajęć uczniowie poznają technikę ręcznego formowania gliny z bryły, kuli, wałeczków i plastrów oraz sposoby jej dekorowania. Warszaty obejmują tworzenie  prac zdobionych stemlami i odciskaną fakturą. Uczestnicy warsztatów poznają elementy historii ceramiki, wykorzystywane materiały oraz narzędzia.

Na warsztatach dostępne są profesjonalne materiały- wysokogatunkowa glina oraz szkliwa i angoby.

Wykonane prace, po wysuszeniu, wypalane będą w pracowni w piecu ceramicznym. Dzieci poznając cały proces tworzenia, uczą sie szacunku do pracy swojej i innych oraz cierpliwie oczekują ostatecznego efektu swojej pracy.

Stworzone podczas zajęć dzieła, stają się własnością ich autora. Przedmioty wykonane w pracowni doskonale pełnią rolę użytkową i dekoracyjną w domu, świetnie spełniają także rolę prezentów.

W związku z zakupem gliny, szkliwa i angoby, uczestnicy wnoszą dodatkową comiesięczna opłatę w wysokości 5 zł u osoby prowadzącej  zajęcia .

 


Piłka koszykowa

Prowadzący: mgr Tomasz Niedziela,

Piłka koszykowa wpływa na wszechstronny rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, dlatego zasługuje na promowanie jej jako jeden z najbardziej efektywnych sportów. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się rzucać, chwytać, uczestniczyć w grze uproszczonej oraz właściwej. Podczas zajęć dzieci poznają poprzez gry i zabawy podstawowe umiejętności koszykarskie oraz  kształtować będą niezbędne nawyki ruchowe. Zajęcia podzielone na grupy ze względu na wiek oraz umiejętności.

 


Piłka nożna

Prowadzący: mgr Dawid Adamiak, mgr Tomasz Niedziela,

Piłka nożna jest grą zespołową, w której poszczególni gracze i zmiana sposobu działania jednego powoduje zmiany sposobów postępowania w grze pozostałych graczy i całej drużyny. Istotą gry w piłkę nożną jest ścisłe przestrzeganie jej reguł i zasad fair-play oraz założenie, iż działanie nasze, jak i przeciwnika, jest racjonalne. Gra jest więc sposobem rozwiązywania konfliktu przez odebranie jednej ze stron możliwości dowolnego wpływania na działanie drugiej. Podstawy piłki nożnej to technika na której głównie opieram naukę i zrozumienie istoty gry w piłkę nożną, dopiero dalszy etap i wyższy szczebel zaawansowania stanowi taktyka, która jest niezbędna w dalszym etapie szkolenia jako klucz do sukcesu drużyny w osiąganiu wspólnego celu.

 


Pływanie - doskonalenie

Prowadzący: mgr Dawid Adamiak, mgr Rafał Wachowiak,

Doskonalenie technik pływackich od kraula na grzbiecie poprzez styl klasyczny i kraula na piersiach..

Uwaga: opłata za basen jest stała niezależnie od nieobecności dziecka (istnienie jedynie możliwość odrobienia basenu – szczegóły u prowadzącego lub w sekretariacie szkoły).

 


Podstawy robotyki

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Zajęcia dodatkowe „Podstawy robotyki” skierowane są do uczniów od IV do VIII klasy Szkoły Podstawowej.

Tworzenie robotów już samo w sobie jest fascynującą dziedziną. Jeżeli do tego dołożyć możliwość zaprogramowania własnego robota, dostajemy świetną zabawę, która jednocześnie uczy logicznego myślenia, przewidywania i kreatywności. Na zajęciach uczeń będzie miał okazję poznać LEGO® EDUCATION SPIKE PRIME oraz LEGO MINDSTORMS, najnowsze i najbardziej zaawansowane klocki edukacyjne LEGO®. Stworzy własne roboty, potrafiące dużo więcej, niż tylko poruszać się po linii prostej. Zaprogramuje je, by wykonywały określone przez niego czynności gdy np. napotkają przeszkodę. A może także zbuduje słonia, chodzącego, trąbiącego i potrafiącego podnosić przedmioty trąbą. To już zależy tylko od wyobraźni!

Konstruuj – programuj – baw się!

 


Rolki/łyżwy

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Lubisz jaździć na rolkach? A może stawiasz dopiero pierwsze kroki na ośmiu kołach? Zapraszam na zajęcia, na których nauczysz się szybko i bezpiecznie jeździć. Zaczniemy od prawidłowego zapięcia buta i postawy ciała, skutecznego odbicia i hamowania, a potem zacznie się prawdziwa zabawa: przekładanka, jazda tyłem, na dwóch kołach, slalomy, rampy, pumptrack, skoki i wiele więcej :) 

Wymagania: rolki/łyżwy, kask, odpowiedni strój

Zajęcia będą odbywały się w Parku Śremskich Odlewników oraz na lodowisku Śremski Sport. Dodatkowy koszt lodowiska zostanie podany w późniejszym terminie. 

 

 

 


Rzuć kostką! Gry planszowe… i nie tylko

Prowadzący: mgr Kinga Drymel,

Z czym kojarzą Ci się gry planszowe?

Są one, rzecz jasna, doskonałym sposobem na nudę. Pozwalają nam również spędzić wspaniałe chwile z ludźmi, z którymi w obecnych czasach zdarza nam się go spędzać… nieco za mało.

Ale to przecież nie wszystko! Gry planszowe, osadzane często fabularnie w konkretnym czasie i przestrzeni, wprowadzają nas w niezwykłe światy, które, dzięki nieograniczonej wyobraźni i zdolności do kreatywnego myślenia, możemy penetrować wzdłuż i wszerz.

Planszówki pomagają nam również pobudzić szare komórki. W jaki sposób? Rozwijają bowiem zdolność do logicznego myślenia – uczą nas niezwykle cennej umiejętności analizy i syntezy faktów, zmuszają do kombinowania, bycia wnikliwym i poszukiwania najlepszych rozwiązań. 

Udało mi się udowodnić, że warto w chwilach wolnych od nauki i obowiązków sięgać po gry planszowe? Jeżeli tak, to zapraszam Cię na zajęcia, które będę prowadzić od września. Czeka Cię wiele niezwykle ciekawych i emocjonujących rozgrywek, podczas których nabędziesz nowych umiejętności i będziesz się bawił tak dobrze, że – gwarantuję – stracisz poczucie czasu.

Jako uczestnik opisywanych zajęć pozalekcyjnych będziesz miał okazję zagrać zarówno w te planszówki, które cieszą się popularnością od lat i w ekspresowym tempie znikają z półek sklepowych, jak i w te, o których być może jeszcze nie słyszałeś.

Więc… kto pierwszy rzuca kostką?

 


Strzelectwo sportowe do tarczy z karabinu pneumatycznego

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak,

 


Teatralny plac zabaw dla najmłodszych

Prowadzący: mgr Irmina Adamczak,

Bawiąc się w teatr i występując przed publicznością dzieci czują się szczęśliwe, uwalniają napięcie emocjonalne, budują zaufanie. Zajęcia wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka. Pozwalają na na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, muzycznej, słownej i ruchowej. Są wspaniałym pomysłem na dobre spędzenie czasu wolnego.

wtorek 14.30- 15.20

 


Tenis

Prowadzący: mgr Michał Barański,

Zajęcia grupowe dla dzieci klas 1-3 szkoły podstawowej w oparciu o programu TENIS 10 . Optymalna a zarazem maksymalna liczna dzieci na zajęciach to 10 osób. Zajęcia raz lub dwa razy w tygodniu po 60 min. Zapewniamy sprzęt do nauki.

Zajęcia grupowe dla dzieci klas 4-8 szkoły podstawowej. Optymalna a zarazem maksymalna liczna dzieci na zajęciach to 12 osób. Nauczanie tenisa w grupach dla starszych dzieci i młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnych zasad i standardów treningu. Nauczanie tenisa przez grę. Tenis z muzyką tzw. kardiotenis. Zapewniamy sprzęt do nauki.

Zajęcia prowadzi licencjomowany trener PZT.

Więcej informacji w pliku do pobrania poniżej.

 


Tenis stołowy

Prowadzący: mgr Eliasz Pawlak,

Tenis stołowy (znany jako ping-pong) – gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel). Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów i reakcji.
Zajęcia te będa polegały w głównej mierze na grze, w której uczniowie postarają sie opanować płynne odbicia forhend-bekhend oraz nadanie rotacji piłeczce podczas zagrywki.

Zapraszam na zajęcia!

 


Unihokej

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak, mgr Tomasz Niedziela,

Unihokej jest grą dla wszystkich. Proste zasady gry w unihokeja i możliwości uprawiania tej dyscypliny w każdych warunkach i przez wszystkich bez względu na umiejętności. Jest to gra bezpieczna, wyzwalająca wiele emocji i dająca graczom dużo przyjemności. Sprzęt unihokeja można wykorzystać do prowadzenia atrakcyjnych zabaw i gier ruchowych, ćwiczeń gimnastycznych oraz w zaspokojeniu innych potrzeb ruchowych na lekcjach wychowania fizycznego.

Unihokej spełnia wymagania, jakie powinno stawiać się sportom dla najmłodszych. Jest sportem - zabawą, nacechowaną dużą dynamiką, walorami wychowawczymi (wyrabia poczucie odpowiedzialności, rozwija umiejętności współdziałania, poszanowania przepisów itp.), zaspokaja potrzebę aktywności ruchowej i walki sportowej. Systematycznie uprawiany wzmacnia organizm dziecka, wpływa na poprawę ogólnego rozwoju fizycznego, rozwija motorykę oraz specjalne umiejętności i nawyki ruchowe. Jest to gra, której zasady dostosowujemy do potrzeb i umiejętności grających.

Unihokej rozgrywany jest w formie meczu między dwoma drużynami i polega na zdobyciu większej liczby bramek niż drużyna przeciwnika. Gra powinna być prowadzona w sali o twardej i równej nawierzchni.

 


Warsztaty szycia

Prowadzący: Anna Chrzanowska,

Warsztaty szycia są organizowane dla dzieci i młodzieży, które chcą nauczyć się szyć. Program zawiera podstawowe informacje z zakresu krawiectwa. Jest to pierwszy krok do poznania budowy i technik szycia na maszynie. Na warsztatach tych wykonacie maskotki, torby, poduszki i inne fantastyczne kolorowe rzeczy. Przed rozpoczęciem szycia omówię budowę maszyny do szycia oraz wybrane terminologie stosowane w krawiectwie. Będziecie mogli poznać zasady wykroju, kompozycji i kreatywnej zabawy kolorem i tkaniną. Warsztaty to dobra okazja aby rozwinąć swoje umiejętności manualne.
Zapewniamy wszystkie materiały i maszyny do szycia oraz wesołą atmosferę :)

 


Warsztaty tańca

Prowadzący: mgr Łukasz Mielcarek,

Program warsztatów tanecznych zostanie dostosowany i dopasowany do grupy zaintereseowanych uczniów. Na zajęciach poznawać będziemy różne style taneczne takie jak:

 1. salsa
 2. bachata
 3. marengue
 4. polskie tance narodowe
 5. walc angielski
 6. walc wiedeński
 7. taniec na Brooklynie
 8. jazz
 9. grease
 10. amerykański styl musicalowy
 11. taniec współczesny
 12. hip-hop
 13. zumba

 


W krainie muzyki

Prowadzący: mgr Monika Knyspel,

Muzyka jest bardzo ważnym elementem w życiu naszych pociech, gdyż wpływa nie tylko na ich samopoczucie, ale również na rozwój intelektualny. Kontakt z muzyką uczy koncentracji i bardzo dobrze działa na pamięć.

Zapraszam dzieci z klas I-III, które lubią śpiewać i chętnie uczestniczą w muzycznych pląsach. Podczas zajęć nauczymy się wielu piosenek, połączymy to z tańcem i ruchem, wykorzystamy bum bum rurki, dzwonki chromatyczne, dzwonki naciskane i inne instrumenty, a także rozpoczniemy naukę gry na flażolecie. Za pomocą przyjaznego instrumentu Musiconu będziemy tworzyć własną muzykę, zakodujemy swoje utwory muzyczne, dzięki czemu rozwijać się będą kompetencje matematyczne i informatyczne.

Osoby, które zapiszą się na zajęcia będą zobowiązane do zakupu flażoletu (zamawia prowadząca zajęcia, cena 26zł).