Bonjour la France – Klub Młodego Poligloty

Prowadzący: mgr Małgorzata Grzelczyk,

Jak smakują żabie udka i ślimaki? Skąd Francuzi mają tyle serów? dlaczego piszemy 8 liter w wyrazie, a czytamy 3? Na takie i inne pytania poszukamy odpowiedzi w ramach naszych spotkań oraz  nauczymy się wymawiać  piękne francuskie „rrr”!  Poznamy bliżej kulturę i cywilizację  Francji. Poznamy najważniejsze zwroty i słówka, które mogą nam się przydać w konkretnych sytuacjach, poprzez różne  metody, gry i zabawy.

Nauczanie języka francuskiego ma na celu przede wszystkim stworzenie atmosfery zabawy, która sprzyja nauce oraz wykorzystywanie naturalnych predyspozycji dzieci do rozwijania umiejętności językowych.  Ma też wspomóc rozwój kompetencji komunikacyjnej dziecka, wdrażać je do pracy w grupie, rozwijać wrażliwość dziecka, jego zdolności twórcze oraz umacniać wiarę we własne siły i umiejętności.

Celem tych zajęć  będzie  zapoznanie uczniów z językiem obcym innym niż angielski poprzez piosenki, wyliczanki, zajęcia plastyczne itp. Dzieci poznają min.  kraje, w których mieszkańcy porozumiewają się językiem francuskim , rozpoznają flagi tych państw i potrafią nazwać po francusku kolory na nich się znajdujące. Ponadto nauczymy się przywitać, przedstawić, podziękować i pożegnać w języku francuskim W trakcie  zajęć,  nauczymy  się  też liczyć po francusku oraz zapoznać się z podstawowym słownictwem z zakresu: moja rodzina, mój dom, mój pokój, pogoda, święta, szkoła  itd.

 


Język angielski

Prowadzący: mgr Małgorzata Dworczak,

Zajęcia z języka angielskiego.

 


Język niemiecki dodatkowy dla klas 7 i 8

Prowadzący: mgr Danuta Rembielak,

Język niemiecki - zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 7 i 8.

Zajęcia mają na celu utrwalenie bieżącego materiału i rozwijanie sprawności językowych (słuchanie ze zrozumieniem, mówienie, czytanie ze zrozumieniem, pisanie).

 


Językowy zawrót głowy

Prowadzący: mgr Wiktoria Szczepaniak,

Językowy zawrót głowy- to zajęcia dodatkowe, które mają na celu ugruntowanie wiedzy zdobytej na lekcjach języka polskiego oraz rozszerzenie wiadomości i umiejętności uczniów z wybranych dziedzin, a także ich indywidualnych zainteresowań.

Program zajęć dodatkowych opiera się na połączeniu elementów nauki i zabawy. Stosowanie różnych metod i form zabaw jak np. rebusy, zagadki, gry dydaktyczne, krzyżówki czy łamigłówki pobudzą wyobraźnię oraz sferę uczuciową dzieci zwiększając tym ich zaangażowanie emocjonalne i poznawcze.

Celem zajęć jest: kształcenie sprawności mówienia, słuchania, czytania i pisania, rozwijanie wyobraźni, twórczego myślenia, samodzielności w zdobywaniu wiedzy i w działaniu, czynne bogacenie słownictwa, kształcenie umiejętności uzasadniania własnego stanowiska, argumentowania, kulturalnego słuchania wypowiedzi innych, doskonalenie umiejętności poprawnej wymowy, pięknej recytacji oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych.

 


Kamerka - zajęcia dziennikarskie dla młodych reporterów

Prowadzący: lic. Kinga Drymel,

Jesteś osobą komunikatywną, która bez problemu nawiązuje kontakt z innymi ludźmi?

Cechuje Cię kreatywność lub pomysłowość?

Usłyszałeś kiedyś, że wyróżniasz się z tłumu?

Masz lekkie pióro i pisanie sprawia Ci niezwykłą przyjemność?

A może po prostu zawsze marzyłeś o tym, by sprawdzić się w roli dziennikarza?

Jeżeli chcesz zagłębić się w niezwykły świat mediów to zapraszam Cię na organizowane przeze mnie zajęcia! Uczestnicząc w nich będziesz miał okazję zapoznać się z głównymi zagadnieniami i problemami współczesnego dziennikarstwa. Poznasz również podstawy sztuki dziennikarskiej, które będziesz miał okazję wykorzystać biorąc udział w pracach redakcyjnych na rzecz szkolnego biuletynu "Notes". Redagowanie tekstów publicystycznych umożliwi Ci doskonalenie sprawności językowej i wypracowanie dbałości o kulturę słowa.

Uczestnicząc w zajęciach dowiesz się także, jak pracować z mikrofonem i kamerą oraz jak przeprowadzić dobry wywiad czy zrelacjonować wydarzenie.

Dobra zabawa - gwarantowana!

 


Klub teatralny RABAN

Prowadzący: mgr Natalia Kaczmarek,

Klub teatralny RABAN skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej od klasy czwartej. Pragniemy stać się młodymi aktorami teatralnymi, którzy będą nabierać doświadczenia w występach na szkolnej scenie. Gwarantujemy świetną zabawę, emocje tworzenia i przełamywanie barier nieśmiałości. Serdecznie zapraszam - Natalia Kaczmarek.

 


KMO Odyseja Eksperymentów

Prowadzący: mgr Grzegorz Pierzchalski,

Zapraszamy na roczne spotkania klubowe KMO "Odyseja Eksperymentów" w Szkole Katolickiej. Staropolskie przysłowie mówi “czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Pragniemy nieco zmodyfikować to przysłowie i pokazać co zrobić, aby Jaś się nie wystraszył, a Jan się nie obawiał. Chcieliśmy zachęcić do eksperymentów dzieci tak by nauka była przyjemna i pasjonująca. Metody prowadzenia zajęć, dobór tematów jest tak przemyślany, by zostały zaangażowane wszystkie zmysły, a dzieci aktywnie uczestniczyły w doświadczeniach. Doświadczenia są tak zaprezentowane, że każdy młody naukowiec wykonał i powtórzył je samemu w domu z wykorzystaniem poznanego prawa. Do tego nie trzeba mieć laboratorium, wystarczy miejsce w kuchni, produkty spożywcze, przybory szkolne.

 

 


KODOWANIE I ODKODOWYWANIE czyli programowanie na dywanie

Prowadzący: mgr Agata Drymel,

Zabawy i gry logiczne odgrywają ważną rolę w edukacji każdego dziecka. Dają one możliwość analizowania, działania oraz wyzwalają chęć poszukiwania i przezwyciężania trudności.

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właśnie oznacza? - na takie i inne związane z matematyką, informatyką pytania będziemy starali się odpowiedzieć wspólnie z dziećmi. Będą to zajęcia silnie aktywizujące dzieci do samodzielnego działania. Mają zachęcić uczniów do dostrzegania matematyki i informatyki wokół nas i przyjęcia jej jako zabawy, a nie przymusu. 

Wykonywane zadania pomogą uczniom w rozwijaniu algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów i optymalnych rozwiązań.

 


Kreatywność jest w nas - zajęcia plastyczne

Prowadzący: mgr Małgorzata Grzelczyk,

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak rysowanie, lepienie lub inne zajęcia plastyczne mogą przyczyniać się do ogólnego rozwoju Twojego dziecka? 

Otóż już od najwcześniejszych lat należy rozwijać twórcze możliwości dziecka za pomocą różnych form wychowania estetycznego. Jedną z nich jest plastyka, która  wpływa na rozwój zainteresowań dzieci i jest ciekawą formą spędzenia wolnego czasu. Należy pamiętać, że w zakresie wychowania umysłowego  to obcowanie z plastyką rozwija wrażliwość zmysłową, pobudza proces spostrzegania, koncentrację uwagi i  wyobraźnię.

Podczas naszych  wspólnych spotkań plastycznych  dzieci będą:

 

 

 


Lekkoatletyka

Prowadzący: mgr Tomasz Niedziela,

Lekkoatletyka nie bez powodu nazywana jest królową sportu. To jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta na naturalnym ruchu, która najlepiej oddaje ducha rywalizacji.
Lekkoatletyka jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pozwala młodzieży wykorzystać swoje szanse w podnoszeniu poziomu sportowego niezależnie od posiadanych warunków fizycznych i dyspozycji psychicznych.
Jedną z olbrzymich zalet lekkoatletyki jest jej duży wpływ na poprawę stanu zdrowia ćwiczących. Ma to szczególne znaczenie w chwili, gdy większość dyscyplin sportowych została wepchnięta do sal gimnastycznych. Uprawianie lekkoatletyki zmusza ćwiczących do odbywania dużej ilości zajęć na świeżym powietrzu przez cały rok. Wpływa to bardzo korzystnie na stan zdrowia ćwiczących. Lekkoatletyka jest dyscypliną „utylitarną”. Zawiera wielkie bogactwo form ruchowych przydatnych i wykorzystywanych w „codziennym życiu”. Różne formy chodu, biegu, skoku i rzutu towarzyszą człowiekowi nieustannie.
Podczas Naszych zajęć skupimy się przede wszystkim na biegach ulicznych. Poznając jednocześnie piękno Naszego miasta. Zachęcam do uczestnictwa w zajęciach.

 


Little Chef

Prowadzący: mgr Agata Drymel,

Zajęcia kulinarne mają na celu rozwinąć w dzieciach pasję gotowania, uczniowie nabędą praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady prawidłowego odżywiania się. Dzieci nauczą się komponować zdrowe posiłki oraz łączyć odpowiednio smaki. Będą doskonalić umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Uczniowie zapoznają się z zasadami dotyczącymi serwowania potraw i estetyki na talerzu. Na zajęciach pojawią się potrawy z różnych stron świata, których smaki na pewno będą zaskakiwać. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie.

Dodatkowa opłata 50 zł na semestr.

 


Mali odkrywcy

Prowadzący: mgr Wiktoria Szczepaniak,

„Mali odkrywcy”- zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I - III. Na zajęciach będziemy odkrywali ciekawostki naszego świata, rzeczy nieznane i niesamowite, które dzieją się na co dzień wokół nas. Samodzielnie wykonując doświadczenia zamienimy się w małych chemików. Będziemy biologami badając i obserwując zmiany w otaczającej i zmieniającej się w porach roku przyrodzie.
Czy wiecie, że legenda głosi, iż kanapkę z masłem wymyślił Mikołaj Kopernik- poznacie tez tą i wiele innych legend.
Czy znacie Alberta Eisteina? Jeśli nie, nie martwcie się poznacie jego i wiele znanych postaci.
Jeden z obywateli Indii pobił rekord Guinessa w kategorii… najdłuższe włosy w uszach! Miały one aż 18 cm długości. - Może nam też uda się ustanowić nowy rekord w jakieś dziedzinie.
Na zajęciach będziemy rozwijać również umiejętności i zainteresowania muzyczne oraz plastyczne. To i wiele innych, nowych i ciekawych informacji będą wyjawiać Mali Odkrywcy.

Dopłata co miesiąc na potrzebne materiały - 5 zł.

 


Mały inżynier

Prowadzący: mgr Katarzyna Konik, mgr Mikołaj Stępczak,

Zajęcia dodatkowe „Mały inżynier” skierowane są do uczniów I, II i III klasy Szkoły Podstawowej.

Spotkania mają na celu rozwijanie kreatywnego i analitycznego myślenia, umiejętności planowania a także polepszania umiejętności manualnych przy samej budowie robotów. Uczestnicy zajęć pracują w parach, każda para ma do dyspozycji rozszerzony zestaw LEGO® WEDO. Są to najnowsze klocki edukacyjne LEGO®. Dodatkowo każdej parze udostępniony będzie komputer z zainstalowaną aplikacją, pozwalającą tworzyć programy dla zbudowanych robotów.

 


Motoryka Smyka

Prowadzący: mgr Przemysław Cejza,

Zajęcia skierowane dla uczniów klas I –III Szkoły Podstawowej mające na celu usprawnienie rozwoju motorycznego w aspekcie koordynacyjnym, psychomotorycznym i siłowym młodego ucznia.

Zajęcia w swym programie uwzględniają pracę nad wyrobieniem podstawowych nawyków postawy ciała w każdej płaszczyźnie skupiając się nie tylko na sile mięśniowej ale też prawidłowym ułożeniem całego ciała choćby w pozycji stojącej. Poprzez ćwiczenia koordynacyjne uczeń rozwija swoje umiejętności psychomotoryczne (oko - ręka), które rozwijają się prawidłowo podczas raczkowania dziecka (wiek niemowlęcy). W dalszym etapie dzieciństwa nawyk ten jest zamieniany na chód. Dzięki tym prostym ćwiczeniom aktywowane są obie półkule mózgowe a ciało może poruszać się sprawniej i wydajniej. Poprzez ciągłe wyrabianie  prawidłowych nawyków posturalnych uczeń nie tylko kontroluje swoje ciało podczas siedzenia w ławce szkolnej ale też wie jak prawidłowo chodzić i podnosić przedmioty. Zajęcia mają podłoże ćwiczeń korekcyjnych jednak głównym aspektem jest tu mobilizacja i ogólna sprawność, która ma na celu zapobieganie różnym wadom postawy i kontuzjom.

 


Nie lubimy byków! Potyczki z ortografią

Prowadzący: mgr Agata Drymel,

Janusz Korczak pięknie wypowiedział się na temat poprawności językowej. Jego zdaniem błąd w mowie jest niczym szpecąca, tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz. W końcu źle mówić lub pisać to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją zbudowali.

Nie ulega wątpliwości, że umiejętność wyrażania myśli w mowie i piśmie jest niezbędna w życiu każdego człowieka. Sprawność językowa, jaką nabywa dziecko w procesie kształcenia, oprócz gramatyki i elementów wiedzy o języku obejmuje umiejętność pisania poprawnego pod względem ortograficznym.

Podczas zajęć uczniowie będą mieli możliwość uczenia się ortografii poprzez zabawę. Liczę na to, iż taka forma nauki zwiększy zainteresowanie uczniów ortografią, rozbudzi w nich zaangażowanie i motywację do pracy oraz nauczy systematyczności i samokontroli.

 


Nie święci garnki lepią - zajęcia ceramiczne

Prowadzący: mgr Paulina Tromska,

Nie święci garnki lepią- warsztaty ceramiczne.

 

Prowadzący: Paulina Tromska

 

 

Zajęcia ceramiczne prowadzone są na zasadzie stymulującej zabawy wpływającej na rozwój zdolności manualnych oraz spostrzegawczość i pomysłowość przy projektowaniu kompozycji przestrzennej. Warsztaty pozwalają oderwać się od codzienności i zrealizować własne pomysły pod okiem prowadzącego.

Glina ma wiele możliwości kreatywnego zmagania, a jej plastyczność i temperatura ma wyjątkowe działanie, jest materiałem, który fantastycznie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną i zapał twórczy.

Praca z gliną uczy kreatywności, cierpliwości, organizacji, planowania a także odpowiedzialności za wykonaną rzecz, ale przede wszystkim stanowi wspaniałą zabawę.

Podczas zajęć uczniowie poznają technikę ręcznego formowania gliny z bryły, kuli, wałeczków i plastrów oraz sposoby jej dekorowania. Warszaty obejmują tworzenie prac zdobionych stemlami i odciskaną fakturą. Uczestnicy warsztatów poznają elementy historii ceramiki, wykorzystywane materiały oraz narzędzia.

Na warsztatach dostępne są profesjonalne materiały- wysokogatunkowa glina oraz szkliwa i angoby.

Wykonane prace, po wysuszeniu, wypalane będą w pracowni w piecu ceramicznym. Dzieci poznając cały proces tworzenia, uczą sie szacunku do pracy swojej i innych oraz cierpliwie oczekują ostatecznego efektu swojej pracy.

 

Stworzone podczas zajęć dzieła, stają się własnością ich autora. Przedmioty wykonane w pracowni doskonale pełnią rolę użytkową i dekoracyjną w domu, świetnie spełniają także rolę prezentów.

 

 

W związku z zakupem gliny, szkliwa i angoby, uczestnicy wnoszą dodatkową comiesięczna opłatę w wysokości 5 zł u osoby prowadzącej zajęcia.

 


Piłka koszykowa

Prowadzący: mgr Tomasz Niedziela,

Piłka koszykowa wpływa na wszechstronny rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, dlatego zasługuje na promowanie jej jako jeden z najbardziej efektywnych sportów. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się rzucać, chwytać, uczestniczyć w grze uproszczonej oraz właściwej. Podczas zajęć dzieci poznają poprzez gry i zabawy podstawowe umiejętności koszykarskie oraz  kształtować będą niezbędne nawyki ruchowe. Zajęcia podzielone na grupy ze względu na wiek oraz umiejętności.

 


Piłka nożna

Prowadzący: mgr Tomasz Niedziela,

Piłka nożna jest grą zespołową, w której poszczególni gracze i zmiana sposobu działania jednego powoduje zmiany sposobów postępowania w grze pozostałych graczy i całej drużyny. Istotą gry w piłkę nożną jest ścisłe przestrzeganie jej reguł i zasad fair-play oraz założenie, iż działanie nasze, jak i przeciwnika, jest racjonalne. Gra jest więc sposobem rozwiązywania konfliktu przez odebranie jednej ze stron możliwości dowolnego wpływania na działanie drugiej. Podstawy piłki nożnej to technika na której głównie opieram naukę i zrozumienie istoty gry w piłkę nożną, dopiero dalszy etap i wyższy szczebel zaawansowania stanowi taktyka, która jest niezbędna w dalszym etapie szkolenia jako klucz do sukcesu drużyny w osiąganiu wspólnego celu.

 


Piłka ręczna

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak,

Zajęcia dodatkowe z piłki ręcznej są przeznaczone dla uczniów mających predyspozycję do uprawiania piłki ręcznej.

W czasie zajęć uczniowie powinni opanować założone w programie elementy techniki i taktyki piłki ręcznej. Ważnym elementem zajęć jest rozwijanie wśród uczniów zasady "fair play". Uczestnictwo w zajęciach kształtuje wśród uczniów postawę prozdrowotną i umiejętność zagospodarowania sobie czasu wolnego. Wdraża do aktywnego i systematycznego uprawiania sportu.

Uczniowie, wykazujący zainteresowanie piłką ręczną i uczestniczący w zajęciach, będą mogli sprawdzić stopień opanowania swoich umiejętności, uczestnicząc w zawodach sportowych, mini turniejach i rozgrywkach szkolnych.

 


Piłkarskie rewolucje

Prowadzący: mgr Tomasz Niedziela,

Piłka nożna jest grą zespołową, w której poszczególni gracze i zmiana sposobu działania jednego powoduje zmiany sposobów postępowania w grze pozostałych graczy i całej drużyny. Istotą gry w piłkę nożną jest ścisłe przestrzeganie jej reguł i zasad fair-play oraz założenie, iż działanie nasze, jak i przeciwnika, jest racjonalne. Gra jest więc sposobem rozwiązywania konfliktu przez odebranie jednej ze stron możliwości dowolnego wpływania na działanie drugiej. Podstawy piłki nożnej to technika na której głównie opieram naukę i zrozumienie istoty gry w piłkę nożną, dopiero dalszy etap i wyższy szczebel zaawansowania stanowi taktyka, która jest niezbędna w dalszym etapie szkolenia jako klucz do sukcesu drużyny w osiąganiu wspólnego celu.

 


Pływanie - doskonalenie

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak,

Doskonalenie technik pływackich od kraula na grzbiecie poprzez styl klasyczny i kraula na piersiach..

Uwaga: opłata za basen jest stała niezależnie od nieobecności dziecka (istnienie jedynie możliwość odrobienia basenu w innym terminie).

 


Podstawy robotyki

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Konstruuj – programuj – baw się!

Tworzenie robotów już samo w sobie jest fascynującą dziedziną. Jeżeli do tego dołożyć możliwość zaprogramowania własnego robota, dostajemy świetną zabawę, która jednocześnie uczy logicznego myślenia, przewidywania i kreatywności. Na zajęciach uczeń będzie miał okazję poznać LEGO® MINDSTORMS® EV3, najnowsze i najbardziej zaawansowane klocki edukacyjne LEGO®. Stworzy własne roboty, potrafiące dużo więcej, niż tylko poruszać się po linii prostej. Zaprogramuje je, by wykonywały określone przez niego czynności gdy np. napotkają przeszkodę. A może także zbuduje słonia, chodzącego, trąbiącego i potrafiącego podnosić przedmioty trąbą. To już zależy tylko od wyobraźni!

 


Powiem Ci, jak się uczyć – trening efektywnego zapamiętywania

Prowadzący: lic. Kinga Drymel,

Człowiek uczy się przez całe życie i właśnie dlatego tak ważne jest wypracowanie metod, które sprawią, że nauka przestanie być jedynie przykrą, męczącą koniecznością. Podczas tych zajęć postaram się udowodnić Ci, że można uczyć się w skuteczny i jednocześnie przyjemny sposób.

Jak tego dokonam? Najpierw nauczę Cię… jak należy się uczyć.

Jakie korzyści przyniesie Ci uczestnictwo w zajęciach?

Przede wszystkim polubisz naukę  – postaram się udowodnić Ci, że uczenie się może być zabawą. Sprawi to, że poprawisz swoje oceny, nabierzesz pewności siebie i uwierzysz w swoje możliwości. Poznane techniki pamięciowe pozwolą Ci w szybki sposób opanować i utrwalić przyswajany materiał, dzięki czemu szybciej i łatwiej będziesz przygotowywać się do sprawdzianów.

Zapomnij o wkuwaniu – poznaj skuteczne mnemotechniki!

 


Przystanek Sztuka

Prowadzący: mgr Paulina Tromska,

Tegoroczne warsztaty artystyczne przeznaczone są dla uczniów, którzy chcą twórczo rozwijać się  w zakresie  działań plastycznych. Program zajęć obejmować będzie techniki malarskie,   pracę z kolorem w różnych technikach, elementy rękodzielnictwa  oraz  rzeźbę w gipsie i glinie.

Przykładowe tematy zajęć:

Prace wykonane na zajęciach stają sie własnością uczestników, jednak niektóre z technik będą wymagać dodatkowych nakładów finansowych  w celu zakupu niezbędnych materiałów.

 


Spróbujmy się porozumieć, czyli zabawy językiem migowym

Prowadzący: mgr Agata Drymel,

„Żeby się porozumieć, trzeba nastawić się na tę samą częstotliwość fal, w przeciwnym razie słowa wypowiadane są jakby w innym języku  i nie trafiają do serca”

Silvina Bullrich  

O tym, jak ważna jest integracja słyszymy dziś coraz więcej. Istotne jest, aby łamać bariery pomiędzy osobami zdrowymi i niepełnosprawnymi. Integracja polega na tym, że w osobach niepełnosprawnych potrafimy dostrzegać równych nam ludzi i chcemy zapewniać im godne życie, pomagać realizować potrzeby i stwarzać warunki do prawidłowego rozwoju społecznego. Pojęciami ważnymi dla udanej integracji są tolerancja i akceptacja. W szczególnej, a raczej szczególnie trudnej sytuacji znajdują się osoby głuchonieme, które nie mogą komunikować się werbalnie z otoczeniem. Pierwszym więc, co należy zrobić, aby zintegrować świat ludzi zdrowych ze światem głuchoniemych, jest uczenie słyszących języka migowego. Podczas tych zajęć uczniowie poznają elementy języka migowego. Zajęcia będą prowadzone w formie zabawy. Dodatkowo warto wiedzieć, iż posługiwanie się językiem migowym wspomaga rozwój dziecka i w sposób szczególny pobudza myślenie i wyobraźnię, a także zwiększa zakres słownictwa.

 


Strzelectwo sportowe do tarczy z karabinu pneumatycznego

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak,

 


Tenis stołowy

Prowadzący: mgr Eliasz Pawlak,

Tenis stołowy (znany jako ping-pong) – gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel). Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów i reakcji.
Zajęcia te będa polegały w głównej mierze na grze, w której uczniowie postarają sie opanować płynne odbicia forhend-bekhend oraz nadanie rotacji piłeczce podczas zagrywki.

Zapraszam na zajęcia!

 


Unihokej

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak,

Unihokej jest grą dla wszystkich. Proste zasady gry w unihokeja i możliwości uprawiania tej dyscypliny w każdych warunkach i przez wszystkich bez względu na umiejętności. Jest to gra bezpieczna, wyzwalająca wiele emocji i dająca graczom dużo przyjemności. Sprzęt unihokeja można wykorzystać do prowadzenia atrakcyjnych zabaw i gier ruchowych, ćwiczeń gimnastycznych oraz w zaspokojeniu innych potrzeb ruchowych na lekcjach wychowania fizycznego.

Unihokej spełnia wymagania, jakie powinno stawiać się sportom dla najmłodszych. Jest sportem - zabawą, nacechowaną dużą dynamiką, walorami wychowawczymi (wyrabia poczucie odpowiedzialności, rozwija umiejętności współdziałania, poszanowania przepisów itp.), zaspokaja potrzebę aktywności ruchowej i walki sportowej. Systematycznie uprawiany wzmacnia organizm dziecka, wpływa na poprawę ogólnego rozwoju fizycznego, rozwija motorykę oraz specjalne umiejętności i nawyki ruchowe. Jest to gra, której zasady dostosowujemy do potrzeb i umiejętności grających.

Unihokej rozgrywany jest w formie meczu między dwoma drużynami i polega na zdobyciu większej liczby bramek niż drużyna przeciwnika. Gra powinna być prowadzona w sali o twardej i równej nawierzchni.

 


Warsztaty szycia

Prowadzący: Anna Chrzanowska,

Warsztaty szycia są organizowane dla dzieci i młodzieży, które chcą nauczyć się szyć. Program zawiera podstawowe informacje z zakresu krawiectwa. Jest to pierwszy krok do poznania budowy i technik szycia na maszynie. Na warsztatach tych wykonacie maskotki, torby, poduszki i inne fantastyczne kolorowe rzeczy. Przed rozpoczęciem szycia omówię budowę maszyny do szycia oraz wybrane terminologie stosowane w krawiectwie. Będziecie mogli poznać zasady wykroju, kompozycji i kreatywnej zabawy kolorem i tkaniną. Warsztaty to dobra okazja aby rozwinąć swoje umiejętności manualne.
Zapewniamy wszystkie materiały i maszyny do szycia oraz wesołą atmosferę :)

 


Warsztaty tańca

Prowadzący: mgr Karolina Marszałek,

Program warsztatów tanecznych zostanie dostosowany i dopasowany do grupy zaintereseowanych uczniów. Na zajęciach poznawać będziemy różne style taneczne takie jak:

 1. salsa
 2. bachata
 3. marengue
 4. polskie tance narodowe
 5. walc angielski
 6. walc wiedeński
 7. taniec na Brooklynie
 8. jazz
 9. grease
 10. amerykański styl musicalowy
 11. taniec współczesny
 12. hip-hop
 13. zumba

 


Warsztaty teatralne

Prowadzący: mgr Sandra Matuszak,

Zajęcia teatralne z elementami warsztatu filmowego prowadzone przez współzałożycielkę Poznańskiej Akademii Teatralnej oraz Teatru Młodego w Poznaniu. Wykształcona w kierunku aktorstwa, instruktorstwa, reżyserii, pracy z głosem oraz pracy z osobami z niepełnosprawnością i zapobieganiu wykluczeniom poprzez teatr.

 


W krainie muzyki

Prowadzący: mgr Monika Knyspel,

Muzyka jest bardzo ważnym elementem w życiu naszych pociech, gdyż wpływa nie tylko na ich samopoczucie, ale również na rozwój intelektualny. Kontakt z muzyką uczy koncentracji i bardzo dobrze działa na pamięć.

Zapraszam dzieci z klas I-III, które lubią śpiewać i chętnie uczestniczą w muzycznych pląsach. Podczas zajęć nauczymy się wielu piosenek, połączymy to z tańcem i ruchem, wykorzystamy bum bum rurki, dzwonki i inne instrumenty, a także rozpoczniemy naukę gry na flażolecie.

Osoby, które zapiszą się na zajęcia będą zobowiązane do zakupu flażoletu (zamawia prowadząca zajęcia, cena 26zł).

 

 


Zabawy z matematyką

Prowadzący: mgr Monika Knyspel,

Klub „Zabawy z matematyką” – królową nauk jest skierowany do dzieci zainteresowanych matematyką lub wykazujących uzdolnienia w tym kierunku. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Głównym celem jest rozwijanie aktywności matematycznych w formie zabawy oraz przygotowanie uczniów do konkursu matematycznego „Kangur”. W ramach zajęć wykorzystywane będą przede wszystkim gry, łamigłówki i zabawy matematyczne. Zapraszam chętne dzieci.