Badminton

Prowadzący: mgr Eliasz Pawlak,

Nauka przepisów i krótki rys historyczny tejże gry, Nauka trzymania rakietki, nauka serwu,  rodzaje serwu, liczba możliwych punktów w grze, gra pojedyńcza i podwójna. Rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej poprzez doskonalenie elementów techniczno – taktycznych gry. Rozgrywki miedzy klasowe i miedzyszkolne.

 


Gimnastyka Artystyczna

Prowadzący: mgr Dawid Adamiak,

 


Język angielski

Prowadzący: mgr Małgorzata Dworczak,

Zajęcia z języka angielskiego.

 


Język francuski INACZEJ

Prowadzący: mgr Małgorzata Grzelczyk,

           Jak wiadomo  nauka języków obcych nie jest prosta. Niemniej jednak, są one bardzo  przydatne w codziennym życiu. W szczególności to małe dzieci powinny już rozpocząć ich  naukę. Ich mózg szybciej chłonie nowości i jest bardziej elastyczny w przyjmowaniu różnego rodzaju informacji. Zatem jak zachęcić dziecko do nauki tego pięknego języka?

            Pamiętajmy, że język  francuski to nie tylko nauka słów i gramatyki.  Podczas wspólnych zajęć będziemy  poznawać również  kulturę i  codzienne życie Francuzów, poprzez  korzystanie  z różnych technik i metod pracy.  Odkryjemy  min. kuchnię  francuską, zabytki Paryża, obejrzymy bajki w wersji oryginalnej oraz nauczymy się piosenek i wyliczanek naszych młodych rówieśników znad Sekwany.

            Jednak nic tak nie zachęca do nauki  francuskiego, jak poznanie jego prawdziwego oblicza. Z pomocą przychodzi   wówczas wycieczka do Francji, podczas której dziecko  mogłoby osłuchać się z żywym językiem.  Jeżeli  nie mamy możliwości wyjazdu to  zapraszam  dzieci do udziału  w moich zajęciach oraz wirtualnej podróży po Francji, odkrywając język i kulturę  jej mieszkańców.

 


Klub Kostki Rubika

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Kostka Rubika to zagadka logiczna znana od prawie 50 lat. Ma ponad 43 tryliony możliwości ułożenia co sprawia, że jest ponadczasową zabawą. Rekordziści świata układają ją w kilka sekund. Jeżeli chcesz poznać metody na ułożenie dowolnie wymieszanej kostki, układać kostkę w bardzo szybkim czasie (nawet poniżej 1 minuty), poznać więcej podobnych układanek logicznych zapraszam na zajęcia do Klubu Kostki Rubika! 

 


Klub Młodego Chemika

Prowadzący: mgr Dominika Biedalak-Ratajczak,

Zajęcia Klubu Młodego Chemika skierowane są dla uczniów klas 7 SP, którzy szczególnie zainteresowani są przedmiotem. Spotkania odbywać się będą w formie zajęć teoretyczno - praktycznych raz w tygodniu w wymiarze 1 godziny zegarowej.

Podczas zajęć Klubu Młodego Chemika uczestnicy będą mieli okazję m.in. nauczyć się prawidłowego korzystania ze szkła i sprzętu laboratoryjnego, samodzielnego wykonywania prostych ćwiczeń laboratoryjnych, które przybliżą zastosowanie chemii w życiu codziennym, oraz sporządzania dokumentacji laboratoryjnej i wyciągania wniosków w oparciu o zdobytą wiedzę.

Celem zajęć jest wykorzystanie, utrwalanie i poszerzanie wiadomości zdobytych na lekcjach chemii a także przygotowanie do udziału w konkursach chemicznych.

 


Klub Młodego Fizyka

Prowadzący: mgr Sylwia Grześkowiak,

Klub "Młodego fizyka" przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII SP którzy chcą rozwijać swoje zdolności i zainteresowania naukami ścisłymi.

W czasie zajęć, uczniowie będą utrwalać i poszerzać swoją wiedzę zdobytą podczas lekcji fizyki. Rozwiązywać bardziej lub mniej skomplikowane zadania, które bardzo często wykraczają poza progam szkoły podstawowej i są fundamentem do nauki w liceum oraz przygotowują do konkursów fizycznych 

Na zajęciach przeprowadzane będą różne doświadczenia, które przybliżą uczestnikom zastosowanie fizyki w codziennym życiu. Uczniowie będą uczyć się systematyczności, współdziałania w grupie oraz nabiorą większej pewności siebie.

 


Klub szachowy

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Szachy to najpopularniejsza gra na świecie. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację, a przede wszystkim uczy logicznego myślenia. Szachy wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje i odwagę. Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

Klub Szachowy to nie tylko nauka zasad gry i rywalizacja z przeciwnikiem. To społeczność, która wspólnie się motywuje, rozwija i świetnie bawi przy szachownicy! Zapraszam na spotkania Klubu!

 


Lekkoatletyka

Prowadzący: mgr Tomasz Niedziela,

Lekkoatletyka nie bez powodu nazywana jest królową sportu. To jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta na naturalnym ruchu, która najlepiej oddaje ducha rywalizacji.
Lekkoatletyka jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pozwala młodzieży wykorzystać swoje szanse w podnoszeniu poziomu sportowego niezależnie od posiadanych warunków fizycznych i dyspozycji psychicznych.
Jedną z olbrzymich zalet lekkoatletyki jest jej duży wpływ na poprawę stanu zdrowia ćwiczących. Ma to szczególne znaczenie w chwili, gdy większość dyscyplin sportowych została wepchnięta do sal gimnastycznych. Uprawianie lekkoatletyki zmusza ćwiczących do odbywania dużej ilości zajęć na świeżym powietrzu przez cały rok. Wpływa to bardzo korzystnie na stan zdrowia ćwiczących. Lekkoatletyka jest dyscypliną „utylitarną”. Zawiera wielkie bogactwo form ruchowych przydatnych i wykorzystywanych w „codziennym życiu”. Różne formy chodu, biegu, skoku i rzutu towarzyszą człowiekowi nieustannie.
Podczas Naszych zajęć skupimy się przede wszystkim na biegach ulicznych. Poznając jednocześnie piękno Naszego miasta. Zachęcam do uczestnictwa w zajęciach.

 


Little Chef

Prowadzący: mgr Agata Drymel,

Zajęcia kulinarne mają na celu rozwinąć w dzieciach pasję gotowania, uczniowie nabędą praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady prawidłowego odżywiania się. Dzieci nauczą się komponować zdrowe posiłki oraz łączyć odpowiednio smaki. Będą doskonalić umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Uczniowie zapoznają się z zasadami dotyczącymi serwowania potraw i estetyki na talerzu. Na zajęciach pojawią się potrawy z różnych stron świata, których smaki na pewno będą zaskakiwać. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie.

Dodatkowa opłata 50 zł na semestr.

 


Mali odkrywcy

Prowadzący: mgr Wiktoria Szczepaniak,

„Mali odkrywcy”- zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I - III. Na zajęciach będziemy odkrywali ciekawostki naszego świata, rzeczy nieznane i niesamowite, które dzieją się na co dzień wokół nas. Samodzielnie wykonując doświadczenia zamienimy się w małych chemików. Będziemy biologami badając i obserwując zmiany w otaczającej i zmieniającej się w porach roku przyrodzie.
Czy wiecie, że legenda głosi, iż kanapkę z masłem wymyślił Mikołaj Kopernik- poznacie tez tą i wiele innych legend.
Czy znacie Alberta Eisteina? Jeśli nie, nie martwcie się poznacie jego i wiele znanych postaci.
Jeden z obywateli Indii pobił rekord Guinessa w kategorii… najdłuższe włosy w uszach! Miały one aż 18 cm długości. - Może nam też uda się ustanowić nowy rekord w jakieś dziedzinie.
Na zajęciach będziemy rozwijać również umiejętności i zainteresowania muzyczne oraz plastyczne. To i wiele innych, nowych i ciekawych informacji będą wyjawiać Mali Odkrywcy.

Dopłata co miesiąc na potrzebne materiały - 5 zł.

 


Mały artysta

Prowadzący: mgr Małgorzata Grzelczyk,

                Serdecznie zapraszam do udziału w moich zajęciach, które umożliwią odreagowanie napięć, rozwiną  wyobraźnię i ukształtują   motorykę małą.  Uczestnicząc w nich,  dziecko odkryje własne możliwości twórcze,  będzie  pracowało z  radością, posługując  się różnorodnymi technikami i przyborami nie TYLKO  plastycznymi.

                Jeśli chcecie Państwo , aby  Wasze dzieci na dobre zachwyciły się  światem sztuki, musicie dać im ku temu sposobność.  Im wcześniej  zaczniemy tym lepiej! Swoboda, czerpanie radości z procesu tworzenia i wykorzystywanie różnych technik plastycznych, to sposób, aby zainteresować dziecko plastyką.

                Monotonia tj.  wykorzystywanie ciągle tych samych technik plastycznych, może zniechęcać do twórczego myślenia.   Dlatego   chcę pokazać  dzieciom, że sztuka to cała masa frajdy  a także pole do eksperymentów. Warto  zapoznać dzieci z innymi rodzajami materiałów i technik, gdyż pozwoli im to poszerzyć doświadczenia plastyczne i skłoni do samodzielnych poszukiwań.

                Podczas zajęć Małego Artysty, będziemy korzystać z różnych technik  i przyborów nie TYLKO  plastycznych,  które oprócz tego, że zachęcają do tworzenia, są najzwyczajniej  w świecie, pomysłami na dobrą zabawę i spędzenie czasu z dziećmi.

                Zajęcia  skierowane są nie tylko do uczniów uzdolnionych plastycznie. Chcę, aby moje zajęcia rozwijały wyobraźnię i umiejętności artystyczne  wszystkich dzieci  oraz dawały im  poczucie, że każde z nich jest twórcą i może odnieść sukces.

 


Mały inżynier

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Zajęcia "Mały Inżynier" mają na celu rozwijanie kreatywnego i analitycznego myślenia, umiejętności planowania a także polepszania umiejętności manualnych przy samej budowie robotów. Uczestnicy zajęć pracują w parach, każda para ma do dyspozycji zestaw LEGO® WEDO. Dodatkowo każdej parze udostępniony będzie komputer z zainstalowaną aplikacją, pozwalającą tworzyć programy dla zbudowanych robotów.

Skierowane są do uczniów I i II klasy Szkoły Podstawowej, którzy do tej pory nie brali udziału w tego typu zajęciach. 

Konstruuj - programuj - baw się!

 


Mały inżynier II

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Zajęcia dodatkowe „Mały inżynier II” mają na celu rozwijanie kreatywnego i analitycznego myślenia, umiejętności planowania a także polepszania umiejętności manualnych przy samej budowie robotów. Uczestnicy zajęć pracują w parach, każda para ma do dyspozycji zestaw LEGO® WEDO. Dodatkowo każdej parze udostępniony będzie komputer z zainstalowaną aplikacją, pozwalającą tworzyć programy dla zbudowanych robotów.

Skierowane są do uczniów II i III klasy Szkoły Podstawowej, którzy już uczestniczyli w tego typu zajęciach i znają zestawy LEGO. 

Konstruuj - programuj - baw się!

 


Nie święci garnki lepią - warsztaty ceramiczne

Prowadzący: mgr Paulina Tromska,

Zajęcia ceramiczne prowadzone są na zasadzie stymulującej zabawy, wpływającej na: rozwój zdolności manualnych, oraz spostrzegawczość i pomysłowość przy projektowaniu kompozycji przestrzennej. Warsztaty pozwalają oderwać się od codzienności i zrealizować własne pomysły pod okiem prowadzącego.

Glina ma wiele możliwości kreatywnego zmagania, a jej plastyczność i temperatura ma wyjątkowe działanie, jest materiałem, który fantastycznie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną i zapał twórczy.

Praca z gliną uczy kreatywności, cierpliwości, organizacji, planowania, a także odpowiedzialności za wykonaną rzecz, ale przede wszystkim stanowi wspaniałą zabawę.

         Podczas zajęć uczniowie poznają technikę ręcznego formowania gliny z bryły, kuli, wałeczków i plastrów oraz sposoby jej dekorowania. Warszaty obejmują tworzenie  prac zdobionych stemlami i odciskaną fakturą. Uczestnicy warsztatów poznają elementy historii ceramiki, wykorzystywane materiały oraz narzędzia.

Na warsztatach dostępne są profesjonalne materiały- wysokogatunkowa glina oraz szkliwa i angoby.

Wykonane prace, po wysuszeniu, wypalane będą w pracowni w piecu ceramicznym. Dzieci poznając cały proces tworzenia, uczą sie szacunku do pracy swojej i innych oraz cierpliwie oczekują ostatecznego efektu swojej pracy.

Stworzone podczas zajęć dzieła, stają się własnością ich autora. Przedmioty wykonane w pracowni doskonale pełnią rolę użytkową i dekoracyjną w domu, świetnie spełniają także rolę prezentów.

W związku z zakupem gliny, szkliwa i angoby, uczestnicy wnoszą dodatkową comiesięczna opłatę w wysokości 5 zł u osoby prowadzącej  zajęcia .

 


Piłka koszykowa

Prowadzący: mgr Tomasz Niedziela,

Piłka koszykowa wpływa na wszechstronny rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, dlatego zasługuje na promowanie jej jako jeden z najbardziej efektywnych sportów. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się rzucać, chwytać, uczestniczyć w grze uproszczonej oraz właściwej. Podczas zajęć dzieci poznają poprzez gry i zabawy podstawowe umiejętności koszykarskie oraz  kształtować będą niezbędne nawyki ruchowe. Zajęcia podzielone na grupy ze względu na wiek oraz umiejętności.

 


Piłka nożna

Prowadzący: mgr Tomasz Niedziela,

Piłka nożna jest grą zespołową, w której poszczególni gracze i zmiana sposobu działania jednego powoduje zmiany sposobów postępowania w grze pozostałych graczy i całej drużyny. Istotą gry w piłkę nożną jest ścisłe przestrzeganie jej reguł i zasad fair-play oraz założenie, iż działanie nasze, jak i przeciwnika, jest racjonalne. Gra jest więc sposobem rozwiązywania konfliktu przez odebranie jednej ze stron możliwości dowolnego wpływania na działanie drugiej. Podstawy piłki nożnej to technika na której głównie opieram naukę i zrozumienie istoty gry w piłkę nożną, dopiero dalszy etap i wyższy szczebel zaawansowania stanowi taktyka, która jest niezbędna w dalszym etapie szkolenia jako klucz do sukcesu drużyny w osiąganiu wspólnego celu.

 


Piłka ręczna

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak,

Zajęcia dodatkowe z piłki ręcznej są przeznaczone dla uczniów mających predyspozycję do uprawiania piłki ręcznej.

W czasie zajęć uczniowie powinni opanować założone w programie elementy techniki i taktyki piłki ręcznej. Ważnym elementem zajęć jest rozwijanie wśród uczniów zasady "fair play". Uczestnictwo w zajęciach kształtuje wśród uczniów postawę prozdrowotną i umiejętność zagospodarowania sobie czasu wolnego. Wdraża do aktywnego i systematycznego uprawiania sportu.

Uczniowie, wykazujący zainteresowanie piłką ręczną i uczestniczący w zajęciach, będą mogli sprawdzić stopień opanowania swoich umiejętności, uczestnicząc w zawodach sportowych, mini turniejach i rozgrywkach szkolnych.

 


Piłkarskie rewolucje

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak, mgr Tomasz Niedziela,

Piłka nożna jest grą zespołową, w której poszczególni gracze i zmiana sposobu działania jednego powoduje zmiany sposobów postępowania w grze pozostałych graczy i całej drużyny. Istotą gry w piłkę nożną jest ścisłe przestrzeganie jej reguł i zasad fair-play oraz założenie, iż działanie nasze, jak i przeciwnika, jest racjonalne. Gra jest więc sposobem rozwiązywania konfliktu przez odebranie jednej ze stron możliwości dowolnego wpływania na działanie drugiej. Podstawy piłki nożnej to technika na której głównie opieram naukę i zrozumienie istoty gry w piłkę nożną, dopiero dalszy etap i wyższy szczebel zaawansowania stanowi taktyka, która jest niezbędna w dalszym etapie szkolenia jako klucz do sukcesu drużyny w osiąganiu wspólnego celu.

 


Pływanie - doskonalenie

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak,

Doskonalenie technik pływackich od kraula na grzbiecie poprzez styl klasyczny i kraula na piersiach..

Uwaga: opłata za basen jest stała niezależnie od nieobecności dziecka (istnienie jedynie możliwość odrobienia basenu w innym terminie).

 


Podstawy robotyki

Prowadzący: mgr Mikołaj Stępczak,

Zajęcia dodatkowe „Podstawy robotyki” skierowane są do uczniów od IV do VIII klasy Szkoły Podstawowej.

Tworzenie robotów już samo w sobie jest fascynującą dziedziną. Jeżeli do tego dołożyć możliwość zaprogramowania własnego robota, dostajemy świetną zabawę, która jednocześnie uczy logicznego myślenia, przewidywania i kreatywności. Na zajęciach uczeń będzie miał okazję poznać LEGO® EDUCATION SPIKE PRIME oraz LEGO MINDSTORMS, najnowsze i najbardziej zaawansowane klocki edukacyjne LEGO®. Stworzy własne roboty, potrafiące dużo więcej, niż tylko poruszać się po linii prostej. Zaprogramuje je, by wykonywały określone przez niego czynności gdy np. napotkają przeszkodę. A może także zbuduje słonia, chodzącego, trąbiącego i potrafiącego podnosić przedmioty trąbą. To już zależy tylko od wyobraźni!

Konstruuj – programuj – baw się!

 


Siatkówka dla najmłodszych

Prowadzący: mgr Dawid Adamiak,

Piłka siatkowa wpływa na wszechstronny rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, dlatego zasługuje na promowanie jako jeden z najbardziej efektywnych sportów. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się rzucać, chwytać, uczestniczyć w grze uproszczonej, co stanowi wartościową formę do przygotowania dzieci do gry w ,,dorosłą'' piłkę siatkową. Podczas zajęć dzieci poznają poprzez gry i zabawy podstawowe umiejętności siatkarskie - postawę siatkarską, rzuty, chwyty piłki dołem i górą oraz zagrywkę, sposoby poruszania się po boisku oraz kształtować będą niezbędne nawyki ruchowe. Zajęcia odbywać się będą na małej sali gimnastycznej.
Zajęcia prowadzi trener II klasy.

 


Spróbujmy się porozumieć, czyli zabawy językiem migowym

Prowadzący: mgr Agata Drymel,

„Żeby się porozumieć, trzeba nastawić się na tę samą częstotliwość fal, w przeciwnym razie słowa wypowiadane są jakby w innym języku  i nie trafiają do serca”

Silvina Bullrich  

O tym, jak ważna jest integracja słyszymy dziś coraz więcej. Istotne jest, aby łamać bariery pomiędzy osobami zdrowymi i niepełnosprawnymi. Integracja polega na tym, że w osobach niepełnosprawnych potrafimy dostrzegać równych nam ludzi i chcemy zapewniać im godne życie, pomagać realizować potrzeby i stwarzać warunki do prawidłowego rozwoju społecznego. Pojęciami ważnymi dla udanej integracji są tolerancja i akceptacja. W szczególnej, a raczej szczególnie trudnej sytuacji znajdują się osoby głuchonieme, które nie mogą komunikować się werbalnie z otoczeniem. Pierwszym więc, co należy zrobić, aby zintegrować świat ludzi zdrowych ze światem głuchoniemych, jest uczenie słyszących języka migowego. Podczas tych zajęć uczniowie poznają elementy języka migowego. Zajęcia będą prowadzone w formie zabawy. Dodatkowo warto wiedzieć, iż posługiwanie się językiem migowym wspomaga rozwój dziecka i w sposób szczególny pobudza myślenie i wyobraźnię, a także zwiększa zakres słownictwa.

 


Strzelectwo sportowe do tarczy z karabinu pneumatycznego

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak,

 


Teatralny plac zabaw dla najmłodszych

Prowadzący: mgr Irmina Adamczak,

Bawiąc się w teatr i występując przed publicznością dzieci czują się szczęśliwe, uwalniają napięcie emocjonalne, budują zaufanie. Zajęcia wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka. Pozwalają na na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, muzycznej, słownej i ruchowej. Są wspaniałym pomysłem na dobre spędzenie czasu wolnego.

środa 13.30-14.30

 


Tenis stołowy

Prowadzący: mgr Eliasz Pawlak,

Tenis stołowy (znany jako ping-pong) – gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel). Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów i reakcji.
Zajęcia te będa polegały w głównej mierze na grze, w której uczniowie postarają sie opanować płynne odbicia forhend-bekhend oraz nadanie rotacji piłeczce podczas zagrywki.

Zapraszam na zajęcia!

 


Unihokej

Prowadzący: mgr Rafał Wachowiak,

Unihokej jest grą dla wszystkich. Proste zasady gry w unihokeja i możliwości uprawiania tej dyscypliny w każdych warunkach i przez wszystkich bez względu na umiejętności. Jest to gra bezpieczna, wyzwalająca wiele emocji i dająca graczom dużo przyjemności. Sprzęt unihokeja można wykorzystać do prowadzenia atrakcyjnych zabaw i gier ruchowych, ćwiczeń gimnastycznych oraz w zaspokojeniu innych potrzeb ruchowych na lekcjach wychowania fizycznego.

Unihokej spełnia wymagania, jakie powinno stawiać się sportom dla najmłodszych. Jest sportem - zabawą, nacechowaną dużą dynamiką, walorami wychowawczymi (wyrabia poczucie odpowiedzialności, rozwija umiejętności współdziałania, poszanowania przepisów itp.), zaspokaja potrzebę aktywności ruchowej i walki sportowej. Systematycznie uprawiany wzmacnia organizm dziecka, wpływa na poprawę ogólnego rozwoju fizycznego, rozwija motorykę oraz specjalne umiejętności i nawyki ruchowe. Jest to gra, której zasady dostosowujemy do potrzeb i umiejętności grających.

Unihokej rozgrywany jest w formie meczu między dwoma drużynami i polega na zdobyciu większej liczby bramek niż drużyna przeciwnika. Gra powinna być prowadzona w sali o twardej i równej nawierzchni.

 


Warsztaty szycia

Prowadzący: Anna Chrzanowska,

Warsztaty szycia są organizowane dla dzieci i młodzieży, które chcą nauczyć się szyć. Program zawiera podstawowe informacje z zakresu krawiectwa. Jest to pierwszy krok do poznania budowy i technik szycia na maszynie. Na warsztatach tych wykonacie maskotki, torby, poduszki i inne fantastyczne kolorowe rzeczy. Przed rozpoczęciem szycia omówię budowę maszyny do szycia oraz wybrane terminologie stosowane w krawiectwie. Będziecie mogli poznać zasady wykroju, kompozycji i kreatywnej zabawy kolorem i tkaniną. Warsztaty to dobra okazja aby rozwinąć swoje umiejętności manualne.
Zapewniamy wszystkie materiały i maszyny do szycia oraz wesołą atmosferę :)

 


Warsztaty tańca

Prowadzący: mgr Karolina Marszałek,

Program warsztatów tanecznych zostanie dostosowany i dopasowany do grupy zaintereseowanych uczniów. Na zajęciach poznawać będziemy różne style taneczne takie jak:

 1. salsa
 2. bachata
 3. marengue
 4. polskie tance narodowe
 5. walc angielski
 6. walc wiedeński
 7. taniec na Brooklynie
 8. jazz
 9. grease
 10. amerykański styl musicalowy
 11. taniec współczesny
 12. hip-hop
 13. zumba

 


W krainie muzyki

Prowadzący: mgr Monika Knyspel,

Muzyka jest bardzo ważnym elementem w życiu naszych pociech, gdyż wpływa nie tylko na ich samopoczucie, ale również na rozwój intelektualny. Kontakt z muzyką uczy koncentracji i bardzo dobrze działa na pamięć.

Zapraszam dzieci z klas I-III, które lubią śpiewać i chętnie uczestniczą w muzycznych pląsach. Podczas zajęć nauczymy się wielu piosenek, połączymy to z tańcem i ruchem, wykorzystamy bum bum rurki, dzwonki i inne instrumenty, a także rozpoczniemy naukę gry na flażolecie.

Osoby, które zapiszą się na zajęcia będą zobowiązane do zakupu flażoletu (zamawia prowadząca zajęcia, cena 26zł).

 

 


Zabawy z matematyką

Prowadzący: mgr Monika Knyspel,

Klub „Zabawy z matematyką” – królową nauk jest skierowany do dzieci zainteresowanych matematyką lub wykazujących uzdolnienia w tym kierunku. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Głównym celem jest rozwijanie aktywności matematycznych w formie zabawy oraz przygotowanie uczniów do konkursu matematycznego „Kangur”. W ramach zajęć wykorzystywane będą przede wszystkim gry, łamigłówki i zabawy matematyczne. Zapraszam chętne dzieci.

 


Zajęcia ruchowe Metodą Ruchu Rozwijajacego Weroniki Sherborne

Prowadzący: mgr Irmina Adamczak,

System ćwiczeń- zabaw-relacji. Urzeka prostota, naturalnością i uniwersalnością. Udział w zajęciach wpływa stymulujaco na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka. W trakcie zajęć dzieci podobnie jak podczas spontanicznej zabawy, poznają otoczenie i uczą się czuć w nim bezpiecznie. Otwieraja się na twórcze działanie i nawiązują relacje z innymi osobami.

klas 1-3

czwartek 12.20-13.20

 

 


Z polskim na ty! Kompleksowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego

Prowadzący: lic. Kinga Drymel,

Ahoj, Ósmoklasisto!

Przed Tobą niezwykły rok, który z pewnością wypełni wiele wspaniałych chwil, niezwykłych wspomnień, a także większych i mniejszych sukcesów. Z pewnością pojawią się również momenty zwątpienia czy zniechęcenia. Droga do egzaminu, którą masz pokonać w ciągu najbliższych miesięcy, może Cię przerażać – to normalne! Chciałabym pomóc Ci ją przejść i sprawić, byś na egzamin z języka polskiego udał się przepełniony optymizmem i pewnością siebie.

Podczas zajęć, które pragnę dla Ciebie zorganizować, chciałabym pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na pytania, które być może dręczą Cię już od dłuższego czasu. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak:

- mądrze wykorzystać przedegzaminacyjny czas i nie zwariować;

- obronić się przed wirusami językowymi, które zapewne nie raz próbowały wedrzeć się do Twoich wypracowań;

- pokonać stres przedegzaminacyjny i jak być dla siebie dobrym.

Ponadto przedstawię Ci nowy, bardzo precyzyjny, prosty plan na rozprawkę.

Chciałabym sprawić, że zafascynujesz się literaturą i nauczysz myśleć logicznie. Dokonam wszelkich starań, by pomóc Ci w zdobyciu umiejętności precyzowania myśli, abyś pisał z lekkością i by Twój język werbalizował wszystko to, co pomyśli głowa.

Przygotuję dla Ciebie cały szereg zadań, których wykonanie będzie wymagało nie tyle encyklopedycznej wiedzy, co kreatywności i otwartego umysłu. Zapoznam Cię również ze strategiami rozwiązywania zadań na egzaminie. Podczas zajęć będziesz miał możliwość zastosować wiedzę i umiejętności w praktyce

Gotowy? Ruszamy?